• Polski
  • English
  • Witamy na naszej nowej stronie internetowej

    CHAWIRA — Kresowy Dwór położony jest w dolinie rzeki Kamiennej w Szklarskiej Porębie nieopodal drogi międzynarodowej E-65 w kierunku na Pragę i Wrocław. CHAWIRA znajduje się na terenie byłej Huty Szkła i Kryształów „JÓZEFINY”, która w latach swojej świetności uważana była za jedną z najbardziej znanych hut kryształów na świecie.

    CHAWIRA usytuowana jest b. blisko od centrum Szklarskiej Poręby. W jej pobliżu znajdują się atrakcyjne trasy spacerowe, np. do Wodospadu Kamieńczyka dokąd wspinamy się ok. 900 m; oraz szlaki dla bardziej wytrwałych, np. na Szrenicę. Stamtąd już blisko na Śnieżne Kotły albo do Łabskiego Szczytu. Atrakcyjne położenie CHAWIRY daje możliwość wypraw zarówno w Góry Izerskie jak i Karkonosze. Dla osób lubiących wyzwania proponujemy niezliczoną ilość tras rowerowych.

    W zimie natomiast dla miłośników biegów narciarskich, niewątpliwą atrakcją jest, bezpośrednio z CHAWIRY, wjazd na narciarskie trasy spacerowo – turystyczne o łącznej długości ok. 100 km. Proponujemy również by do Jakuszyc – znanych wszystkim z Pucharu Świata w Biegach Narciarskich – udać się jedyną w Polsce, najwyżej położoną, koleją wysokogórską. Z CHAWIRY do maleńkiej stacyjki jest zaledwie 10 minut spacerkiem. W pobliżu Kresowego Dworu jest kilka wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności i wiele innych atrakcji, z którymi możecie Państwo zapoznać się odwiedzając pozostałe propozycje naszej witryny.